مدل نهایی قراردادهای نفتی آماده شد

در حالی که آخرین روزهای سال ۹۵ را سپری می‌کنیم، مدل نهایی قراردادهای جدید نفتی بر اساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز برای مناقصه میدان آزادگان آماده شده است.
مدل نهایی قراردادهای نفتی آماده شد

قدردانی وزیر نفت از شرکت اویک

وزیر نفت بر ضرورت افزایش تولید میدان مشترک آذر تا ١٠٠ هزار بشکه در روز تاکید کرد و گفت: توسعه میدان‎های مشترک و حفظ زنجیره تولید در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان ایلام با جدیت دنبال می‎شود.
قدردانی وزیر نفت از شرکت اویک
در گفت و گو با " نفت ما " عنوان شد ؛
بازار حفاری اشباع شده است

یک کارشناس ارشد مسائل بالادست با بیان اینکه بازار حفاری در ایران به اشباع رسیده است گفت: با توجه به این مهم باید در نظر داشت در حوزه خرید و اجاره دکل‌های حفاری باید به با ارزیابی دقیق نیازهای داخلی اقدام کرد.
بازار حفاری اشباع شده است
جبران عقب ماندگی ایران در پارس جنوبی در دولت دهم
افتتاح فازهای ۱۷ و ۱۸؛ نماد اقتصاد مقاومتی و خودباوری

بهره برداری از تمام فازهای پارس جنوبی، علاوه بر تقویت توان داخلی گام مهمی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی خواهد بود. در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی ۸.۱ میلیارد دلار بوده که تا کنون یک سوم این مبلغ یعنی حدود ۲.۵ میلیارد دلار برگشت داده شده است
افتتاح فازهای ۱۷ و ۱۸؛ نماد اقتصاد مقاومتی و خودباوری
معاون وزیر نفت تاکید کرد؛
ضعف بخش خصوصی در صادرات فرآورده های نفتی

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، با اشاره به این موضوع که بخش خصوصی نمره قابل قبولی در صادرات فرآورده های نفتی کسب نمی کند گفت: بخش خصوصی علاوه بر ضعف در صادرات فرآورده های نفتی در بخش خشکی، هنوز موفق به ورود در بخش دریایی نشده است.
ضعف بخش خصوصی در صادرات فرآورده های نفتی
در گفت و گوی اختصاصی " نفت ما " با مدیرعامل پتروشیمی جم مطرح شد؛
شرایط ایجاد تحول و توسعه در صنعت پتروشیمی و افزایش درآمدملی/ ۴۰ درصد از گاز متان در مصارف خانگی هدر می رود!

مدیر عامل پتروشیمی جم با بیان اینکه تخفیف در نرخ خوارک پتروشیمی ها رانت محسوب نمی شود گفت: با تحویل گاز متان به واحد های پتروشیمی بستر تحول و توسعه در درآمد ملی محیا خواهد شد .
شرایط ایجاد تحول و توسعه در صنعت پتروشیمی و افزایش درآمدملی/ ۴۰ درصد  از گاز متان در مصارف خانگی هدر می رود!
پیامدهای سیاسی و اقتصادی منطقه ای بهره برداری از فازهای پارس جنوبی

منابع غنی پارس جنوبی، علاوه بر تامین نیازهای مصرف داخلی به گاز طبیعی، تزریق به چاه های نفتی و صادرات گاز، موقعیت مناسبی را برای پیشرفت صنایع پتروشیمی کشور می توانند برای تولید پلی اتیلن، به جای استفاده از نفت ، از اتان که ارزانتر است، استفاده کنند و این امر باعث افزایش قدرت رقابتی صنایع پتروشیمی کشور در بازار جهانی می شود.
پیامدهای سیاسی و اقتصادی منطقه ای بهره برداری از فازهای پارس جنوبی
منابع گازی مدیترانه شرقی و تغییر در سیستم امنیتی منطقه

با توجه به اهمیت انرژی در امنیت اسرائیل و شکل‌دهی به سیستم امنیتی منطقه ای، کشف گاز در مدیترانه شرقی باعث ارتقای جایگاه اسرائیل در سیستم امنیتی منطقه شده و این رژیم سعی دارد تا از گاز به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف منطقه‌ای خود استفاده نماید. به طور کلی کشف گاز سومین منبع تنش را در کنار دو منبع دیگر یعنی زمین و آب، به منابع تنش منطقه‌ای اضافه نموده است.
منابع گازی مدیترانه شرقی و تغییر در سیستم امنیتی منطقه
وزیر نفت:
بابک زنجانی در کلاه سر دیگران گذاشتن، نبوغ دارد

فرمانده ای که با کلاه ایمنی بر سر در گرمای ٥٠ درجه فرمان تولید می‎دهد، به همان اندازه مصمم است که وقتی پای میز مذاکره و چانه زنی برای دفاع از منافع ملی می‎نشیند، حرفش یکی است؛ بی کم کاست. عقب نشینی نمی‎کند. یک سال‎و‎نیم پیش وقتی قیمت نفت می‎رفت که سقوط یک دهه قبل را دوباره تجربه کند، چهار کشور تولیدکننده نفت در دوحه قطر گردهم آمدند تا برای بازاری که روز به روز قیمت‎ها در آن آب می رفت، تصمیم بگیرند، اما هرگز نتوانستند این تصمیم را بدون ایران بگیرند.
بابک زنجانی در کلاه سر دیگران گذاشتن، نبوغ دارد
سرمایه‌گذار و پیمانکار احداث خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار تشریح کرد
آخرین وضعیت خط لوله گازرسانی به جنوب سیستان و بلوچستان

شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران به عنوان متولی شهرک پتروشیمی مکران در راستای فراهم ساختن زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه­گذاران واقع در شهرک پتروشیمی مکران، جذب سرمایه­گذاران داخلی و خارجی و رفع نگرانی سرمایه­ گذاران در خصوص تامین به موقع خوراک مجتمع‌های پتروشیمی، کمک به توسعه و پیشرفت استان محروم سیستان و بلوچستان احداث خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار را بصورت EPCF به عهده دارد.
آخرین وضعیت خط لوله گازرسانی به جنوب سیستان و بلوچستان
بیشتر
آخرین اخبار
پربیننده ترین