مدیرعامل شرکت "جندی شاپور" در گفت و گو با "عصر کیمیاگری":
قراردادهای جدید نفتی، در راستای اقتصاد مقاومتی است/ بخش عظیمی از مشکلات صنعت نفت، به خاطر مدیریت نادرست و ناکارآمد است

مهندس "خسرو رودانی"، مدیرعامل شرکت "جندی شاپور"، یکی از صاحبنظران و کنشگران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است. ایشان و شرکت متبوعش، در زمینه اجرای کلیه پروژه های خرد و کلان این عرصه ها بسیار خوش درخشیده اند و با داشتن رتبه یک EPC در زمینه نفت و گاز ، رتبه یک مشاور در زمینه پالایشگاه های نفت و گاز و پتروشیمی ، رتبه یک در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی و... تعیین صلاحیت شده ایران اجرای بهینه و مطلوب آنها را از آن خود نموده اند. ایشان دارای مدرک کارشناسی مهندسی شیمی (صنایع گاز) و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی MBA و همچنین دکترای مدیریت اجرایی DBA می باشند
قراردادهای جدید نفتی، در راستای اقتصاد مقاومتی است/  بخش عظیمی از مشکلات صنعت نفت، به خاطر مدیریت نادرست و ناکارآمد است
پاسخ سید مهدی حسینی به وزیر نفت

قراردادهای جدید نفتی ایران موسوم به (Iran Petroleum Contracts) قراردادی است که در دوره جدید مدیریت وزارت نفت به وزارت بیژن نامدار زنگنه در دولت یازدهم به منظور جذاب نمودن قراردادها برای شرکت‌های خارجی طراحی و تدوین شد. مسئول کمیته بازنگری قرادادهای نفتی IPC سید مهدی حسینی بوده که از وی به عنوان طراح این مدل از قراردادهای نسل جدید صنعت نفت یاد می کنند .
پاسخ سید مهدی حسینی به وزیر نفت
گزارشی از زندگی آبادانی‌ها در کنار مشعل های نفتی؛
مردم آبادان گرفتار سرطان شده‌اند

روز با صدای ممتد و خراشیده فیدوس شروع می‌شود و با صدای فیدوس، تمام. آبادانی‌ها صبح‌شان را با همین صدا کوک کرده‌اند، صدایی که از لای دودکش‌ها و فِلرها می‌گذرد، به مخازن آب و تصفیه می‌رسد، برج‌های تقطیر را رد می‌کند و راهش را به دیگ‌های بخار باز می‌کند و از آنجا، از هر دریچه‌ای که بتواند با فشار به بیرون سرریز می‌شود.
مردم آبادان گرفتار سرطان شده‌اند
وزیر نفت:
معطل توتال نمی‌مانیم

وزیر نفت درباره ارائه اطلاعات فاز ۱۱ پارس جنوبی ایران به قطری‌ها توسط شرکت توتال فرانسه هشدار داد: اگر اطلاعات‌ ما را به قطری‌ها دهند باید خسارت سنگین بپردازند.
معطل توتال نمی‌مانیم
دلایل و کانونهای بحران ریزگردها در ایران

در بحران ریزگردها در ایران و منطقه، به دلیل جدی نگرفتن تهدید از قبل و عدم برنامه ریزی لازم جهت پیشگیری متاسفانه به جای پیش بینی بحران به یکباره در متن بحران قرار گرفته ایم. لذا با وجودی که تهدید شدید وجود داشته اما تهدید زیست محیطی در حد به خطر افتادن منافع ملی در نظر گرفته نشده است و بنابراین علیرغم تشکیل جلسات در سطوح عالی و بررسی جوانب رویداد، اقدام عملی برای حل بحران انجام نگرفته است و اقدامات و برنامه های در نظر گرفته شده از تناسب لازم با تهدید، نبوده است.
دلایل و کانونهای بحران ریزگردها در ایران
کشف نخستین منبع نفت شیل در ایران

یک مقام مسئول از کشف نخستین منابع شیل های نفتی ایران در استان لرستان خبر داد و گفت: بر اساس نتایج مطالعات انجام شده، برآورد می شود که در معدن شیل نفتی در قالی کوه لرستان، ۲ میلیارد بشکه نفت درجا داریم که این نفت از نوع سبک است.
کشف نخستین منبع نفت شیل در ایران
چلیپا:
پیشرفت ۹۸ درصدی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی

مجری پروژه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی گفت: دو فاز استاندارد پارس جنوبی تا پایان امسال صد در صد به بهره برداری خواهد رسید .
پیشرفت ۹۸ درصدی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی
کاربرد فناوری نانو در اکتشاف نفت و گاز

در سال ۲۰۰۸ برای جستجوی پتانسیلهای استفاده از فناوری نانو در آمریکا، کنسرسیوم انرژی پیشرفته AEC با حضور شرکتهای بزرگ نفتی مانند،BP, Conocophillips, Shell, و Schlumberger, Total تشکیل شد. این کنسرسیوم با بودجه سالانه چند میلیارد دلاری، مسوول توسعه فناوری نانو برای بهبود تولید نفت و گاز بود. هدف اصلی کنسرسیوم تحقیقاتی توسعه و ساخت نانوحسگرها و میکروحسگرهای زیرسطحی Subsurface برای تزریق در دهانه چاههای نفت و گاز سطحی است.
کاربرد فناوری نانو در اکتشاف نفت و گاز
استاندار سیستان و بلوچستان:
رئیس جمهوری بزودی کلنگ خط لوله گاز ایرانشهر-چابهار را به زمین می زند

با حضور رئیس جمهوری در دهه نخست اسفندماه مشعل گاز در زاهدان روشن و کلنگ بیش از ۳۰۰ کیلومتر لوله کشی گاز در درون شهر زاهدان به زمین زده می شود.
رئیس جمهوری بزودی کلنگ خط لوله گاز ایرانشهر-چابهار را به زمین می زند
حضور برخی مدیران دوتابعیتی در هلدینگ های تامین اجتماعی

بر اساس اطلاعات رسیده به " نفت ما " برخی از مدیران هلدینگ های زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی دارای تابعیت دوگانه هستند .
حضور برخی مدیران دوتابعیتی در هلدینگ های تامین اجتماعی
بیشتر
آخرین اخبار
پربیننده ترین